Врятувати Тузлівські лимани
14.01.21

Український бренд одягу «Авіація Галичини» розробив спеціальний дизайн благодійних футболок із зображенням пелікана, щоб допомогти врятувати Тузлівські лимани

200 грн із продажу кожної футболки будуть передані в поміч добрій справі. 

Ця футболка розповідає історію Національного природного парку «Тузлівські лимани», ланцюга із 13-ти лиманів у межиріччі Дунаю та Дністра. Лимани називають «пологовим будинком Чорного моря», оскільки тут величезні ресурси для відтворення біологічного різноманіття.

Лимани, де ще вчора була вода, риба та птахи, сьогодні перетворюються на пустелю. Потерпають не тільки природні екосистеми, а й мешканці місцевих населених пунктів. Регіон на межі екологічної та гуманітарної катастрофи. 

Так сталось тому, що злочинне угрупування браконьєрів засипало водні протоки між лиманами та Чорним морем. Обміління 5 тисяч гектарів території призвело до кардинальної зміни екосистеми: сіль, яка залишається на дні лиманів, розвіюється вітром, потрапляє в ґрунт, роблячи його непридатним для життя багатьох рослин. Скоротилися площі мілководь, де годувалися і мешкали птахи.

В Україну щорічно прилітають два види пеліканів — рожеві і кучеряві. Обидва занесені до Червоної Книги України. Вони прилітають з початком весни і годуються в Тузлівських лиманах аж до листопада, але тепер, через неконтрольоване використання ресурсів людиною, пелікани є під загрозою зникнення. 

Щоб врятувати лимани та їхніх крилатих мешканців, потрібно зібрати 450 000 грн на придбання екскаватора Warynski 415. 

Збір коштів триває до 10 лютого 2021 року. Футболку можна замовити тут, а також придбати в магазинах Авіації Галичини (після 24 січня) за адресами у Львові: вул. Староєврейська, 3; вул. Краківська, 3; у Києві: вул. Хрещатик, 13; ТРЦ «Гулівер» (пл.Спортивна, 1А (3 поверх)); вул. Володимирська, 40/2.